افزایش سرعت بهسازی راهها در کشور

وزیر راه و شهرسازی از افزایش سرعت بهسازی راهها در کشور خبر داد
روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای


۱۳۹۹/۰۵/۱۶
با اجرای عملیات جدید مهندسی در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، سرعت بهسازی راهها در کشور افزایش یافته است . به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی امروز در حاشیه آغازعملیات آسفالت محور اصفهان – اردستان با اشاره به اهمیت این محور اظهار داشت:
این محور مهم مرکز استان را به اردستان وصل می کند که به واسطه نقاط پرحادثه در این محور، این اقدام باید انجام می شد . در واقع بخش عمده این مسیر ۴ بانده شده و بخش باقی مانده در حال انجام عملیات روسازی است و انجام آسفالت ١١ کیلومتر آن از روز بعد عید غدیر آغاز خواهد شد.
اسلامی گفت: این یک بزرگراه جدید خواهد بود که به صورت ٢ باند رفت و برگشت اجرایی می شود و مسیر را ۵ کیلومتر کوتاه تر خواهد کرد و به این شکل از پیچ و قوس های خطرناک محور حذف شده و یک مسیر ایمن به وجودخواهد آمد.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه راهسازی ، بهسازی و نگهداری راهها در کشور به یک نهضت تبدیل شده است، اظهار داشت:
نگهداری از راه ها یکی از وظایف اصلی این وزارتخانه به شمار می آید، در حال حاضردر کشور ٢٢٠ هزار کیلومتر راه وجود داردکه جا دارد از راهداران زحمتکش که قشر مظلومی هستند و شبانه روز در حال تلاش هستند، تشکر کرده و قدردان زحمات آنها باشیم.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اجرای مهندسی جدید در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در خصوص بهینه سازی جاده ها و نوسازی ماشین آلات راهداری اظهار داشت: در مسیر اجرای مهندسی جدید در این سازمان به همراه آموزش و برنامه ریزی برای شناخت از راه ها، نهضت بهسازی افزایش و سرعت بیشتری پیدا کرده است .
اسلامی ادامه داد: امسال بهسازی، بهبود وضعیت و لکه گیری ٨ هزار کیلومتر از جاده های کشور هدف‌گذاری شده است که تا امروز در حدود ۶ هزار کیلومترراه اجرایی شده است .
وی با بیان اینکه حداقل ۵٠٠ اکیپ در راستای اجرای طرح سراسری ارتقای روکش آسفالت در کشور مشغول به فعالیت هستند، گفت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در بخش های مختلف از جمله راه روستایی مشغول به کار هستند.
وی در پایان با اشاره به اهمیت ایمنی در راه های کشور، اظهار داشت: تعویض گاردریل در جاده های کشور با نیوجرسی و اصلاح مسیرها به این شکل کمک زیادی به ایمنی رانندگان کرده و باعث می شود پس از برخورد به آن ها به جاده برگردند. این اقدامات هزینه زیادی داشته اما با کم بودن ماشین آلات کار با اولویت در حال انجام است.

بهره برداری از ۳۴۵ کیلومتر عملیات آسفالت گرم در استان اصفهان

در سفر وزیر راه و شهرسازی به استان اصفهان همچنین پروژه های حوزه نگهداری راه در این استان که با صرف اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان انجام گرفته است ، مورد بهره برداری قرار گرفت .
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی چندین پروژه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در استان اصفهان ، امروز با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی انجام شد که از جمله آنها ، بهره برداری از ۳۴۵ کیلومتر آسفالت گرم در استان اصفهان در سال ۹۹-۹۸ به ارزش ۱۲۰۰ میلیارد ریال بوده است .
بر اساس این گزارش همچنین در این زمینه ،آغاز عملیات اجرایی آسفالت گرم در سال ۹۹ به طول ۳۳۵ کیلومتر به ارزش ۱۳۰۰ میلیارد ریال و بهره برداری از سیلکت راه های روستایی (سال ۹۸_۹۹) به طول ۳۷۷ کیلومتر با اعتبار ۲۸۰ میلیارد ریال و آغاز عملیات اجرایی سیلکت راه های روستایی در سال ۹۹ به طول ۴۵۰ کیلومتر با اعتبار ۳۶۰ میلیارد ریال انجام شده است .
این گزارش حاکی است:
آئین بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی پروژه های آسفالت نوین در استان اصفهان، بهره برداری از بازیافت سرد قطعه ۱ و۲ به طول ۱۶ کیلومتر با اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال، تکمیل و آغاز عملیات بازیافت سرد قطعه۳ به طول ۹کیلومتر با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال، بهره برداری ازپروژه میکروسرفیسینگ به طول ۳۲ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال از زمره این پروژه ها است .
گفتنی است آغاز میکروسرفیسینگ با الیاف مسلح به طول ۷۴ کیلومتر با اعتبار ۶۰ میلیارد ریال، بهره برداری از آسفالت SMA به طول۳ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال، آغاز عملیات اجرایی آسفالت SMA به طول ۳ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال و آئین آغازعملیات اجرایی آسفالت بزرگراه اصفهان_اردستان(واریانت کارخانه سیمان) به طول ۲۲ کیلومتر و اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال از جمله دیگر طرح های سازمان راهداری و حمل نقل جاده ای در استان اصفهان است که در جریان سفر امروز وزیر راه و شهرسازی به این استان ، مورد بهره برداری قرار گرفته و یا عملیات اجرایی آن آغاز شده است .